Şarap Şişesi Koleksiyonu

- Apr 05, 2018-

Koleksiyon, bir çok kollektör için bir yandan bir tür yatırımdır, diğer yandan da koleksiyoncuların kültürünün ve çağrışımının tadını çıkarır. Şişenin kendisi paraya değmeyebilir, ancak belirli bir tarihi ya da kültürel önemi varsa, koleksiyon değerini artıracaktır.


Çeşitli noktadan şişe toplama, tek bir şişe, şişe, şişe, dizi şişeler (üçten fazla); malzeme açısından, ağırlıklı olarak seramik, mor kum, yanı sıra metal, cam, bambu Kapasite bakımından, büyük bir 5000 ml tutabilir ve küçük bir 50 ml tutabilir; Form olarak, rakamlar, hayvanlar, bitkiler, araçlar ve askeri silahlar vardır.


Çin şarap şişesi toplama pazarı için, tarihi önemi verilen veya ünlü karakterlerle ilgili birçok şişe, koleksiyoncular için ilk tercih haline gelmiştir. Eski tarihi figürler, klasikler, efsaneler ve efsaneler gibi. Örneğin, on iki altın gong, Pekin Operası maskeleri, Li Bai sarhoşluğu, Qu Yuan, Guan Gong, Ji Gong, Konfüçyüs, Mencius, Lao Tzu, Zhang Zhongjing, Cao Cao ve Zhuge Liang hepsi sanatsal şişelere oyulmuşlardır.