PET Şişelerinin Üretimi

- May 03, 2018-

Baote şişeleri genellikle PET olarak bilinen polietilen tereftalattan yapılır. Ne zaman kaynak geri dönüşüm ürünlerini alırsak, ana ürün olarak her zaman PET şişeler kullanırız ve diğer geri dönüşüm ürünleri de eklenir, çünkü Bao En iyi şişe geri dönüşüm fiyatıdır, ancak malzeme PVC malzemeyle kolayca karıştırılabilir. Özellikleri şöyledir: PET şeffaf, sağlamdır ve karbondioksite karşı bariyer özelliğine sahiptir. Genellikle gazlı içeceklerin ambalajlanması için kullanılır. En basit tanımlama yöntemi renksiz, şeffaf ve açık yeşil, açık mavi veya kahverengi olabilir. Yuvarlak şişenin dibinde bir daire vardır ve şişe gövdesi kusursuzdur.


PVC yuvarlak şişenin yuvarlak tabanı düz bir çizgide ve eğildiğinde beyaz lekeler ortaya çıkıyor. Uzun süre güneş ışığına maruz kaldıktan sonra demir-kırmızıya dönüşecektir. Kenarını ateşle yaktığında, mavi bir alev olacak ve zayıf yanacak.


PET şişe hafif ve dayanıklı olmasına rağmen, bu övgüye değer. Bununla birlikte, doğal olmayan ayrışması uzun süreli kullanımı tıkanmış tahliye çıkışları ve büyük miktarda atık birikimi gibi sorunlara neden olmaktadır. Bu nedenle, hükümet Kasım 1988'de atık geri dönüşümünün zorunlu olduğunu açıkladı. EPA'nın belirli projeler için atıkların zorunlu olarak geri dönüştürülmesi için yetkilendirilmesi, Çevre Koruma Ajansı'nın Haziran 1988'de, geri dönüşüm şişelerinin verimliliğini arttırmak ve atık şişelerin geri dönüşümüne yönelik arıtma yöntemlerini uygulamak olduğunu duyurdu.