Plastik Alt Şişenin Altındaki 7 Logo

- May 05, 2018-

Plastik alt şişenin alt kısmındaki 7 logo, 7 farklı anlam ifade ediyor, kafa karıştırmıyor


"No. 1" PET (polietilen tereftalat): maden suyu şişeleri, gazlı meşrubat şişeleri, vb. ★ İçecek şişeleri geri dönüşüm için sıcak su kullanmazlar: 70 ° C'ye kadar ısıya dayanıklı, sadece sıcak içecekler veya donmuş içecekler için uygundur, yüksek sıcaklık Sıvılar veya ısıtma, kolayca deforme olabilir ve insan vücuduna zararlı maddeler eriyebilir. Dahası, bilim adamları, 10 aylık kullanımdan sonra, plastik No. 1'in testis için toksik olan DEHP kanserojen salgıladığını keşfettiler. Bu nedenle, içecek şişeleri, vb., Kullanıldıktan sonra atılmalıdır. Bunları bardak içme gözlükleri olarak kullanmayın veya sağlık sorunlarına yol açmamak için başka eşya taşımak için bunları saklama kapları olarak kullanın.


"No. 2" HDPE (Yüksek Yoğunluklu Polietilen): Temizlik Ürünleri, Banyo Ürünleri ★ Yetersiz temizlik önerilir Geri dönüştürülmemelidir. Kullanım: Dikkatli temizlikten sonra tekrar kullanılabilir, ancak bu kaplar genellikle orijinal temizlik ürünlerini bırakmadan iyi temizlenmez. Bir bakteri yatağı ol, geri dönüşüm yapmamalısın.


"No. 3" PVC: Gıda ambalajında nadiren kullanılır. ★ satın almak ve kullanmak için değil en iyisi: Bu tür malzeme üretim sürecinde bile yüksek sıcaklıkta zararlı maddeler üretmek kolaydır, serbest bırakılacak, toksik maddeler gıda ile vücuda girebilir, meme kanseri, yenidoğan neden olabilir doğum kusurları ve diğer hastalıklar. Şu anda, bu malzemenin konteyneri, gıdaların ambalajlanması için zaten nispeten küçüktür. Kullanıyorsa asla kullanmayın.


"No. 4" LDPE: sarılmak film, plastik film, vb. ★ Plastik ambalajı gıda yüzeyine sarın ve mikrodalga fırında kullanın: Isı direnci güçlü değildir. Genellikle, 110 ° C'yi aştığında, kalifiye PE yapıştırma filmi eriyecektir. İnsan vücudu tarafından ayrıştırılamayacak bazı plastik preparatlar bırakacaktır. Buna ek olarak, sarılmak film sarılmış gıda, gıdadaki yağ ısıtır ve sarılmak filmde zararlı maddeleri çözer. Bu nedenle, yiyecek mikrodalgada olduğunda, sarılmış plastik sargının çıkarılması gerekir.


"No. 5" PP: mikrodalga fırın öğle yemeği kutusu ★ Mikrodalga fırın kullanımdayken kapağı çıkarınız. Kullanım: Mikrodalga fırına yerleştirilebilen tek plastik kutu. Dikkatli temizlikten sonra tekrar kullanılabilir. Özel dikkat gerekir, bazı mikrodalga öğle yemeği kutuları, kutular gerçekten 5 No'lu PP yapılır, ancak PE yüksek sıcaklıklara dayanamaz çünkü kapak 1 numaralı PE yapılır, mikrodalga ile kutu ile birlikte konabilir değil fırın. Güvenli tarafta olmak için, kabı mikrodalga fırına yerleştirmeden önce kapağı çıkarın.


"No. 6" PS: Anlık erişte kutusu, hızlı yemek kutusu ile kase ★ Bir kasede anlık erişte pişirmek için bir mikrodalga kullanmayın. Kullanım: Aynı zamanda ısıya dayanıklı ve soğuğa dayanıklıdır, ancak yüksek sıcaklık nedeniyle kimyasalların salınmasını önlemek için mikrodalga fırına konulmaz. Ve güçlü bir asit (portakal suyu gibi), güçlü bir alkalin madde almak için kullanılamaz, çünkü polistiren gövdesini yıkacak, kansere neden olmak kolay değildir. Bu nedenle, sıcak yiyecekleri fast food kutuları ile paketlemekten kaçınmalısınız.


"7" PC diğer kategoriler: su ısıtıcılar, bardaklar, şişeler.