Plastik tankın performansı

- May 05, 2018-


Plastik kaplar uzun zamandır etrafta bulunmamış, ancak çok hızlı bir şekilde gelişmiştir. Birçok avantajdan dolayı metal kutular ve cam şişeleri birçok kez değiştirdiler:


1 hafif. Plastik kutu yapımında kullanılan malzemelerin yoğunluğu küçüktür. Aynı hacimdeki kaplarla karşılaştırıldığında, plastik kutular metal kutulardan ve cam şişelerden daha küçüktür.


2 Maliyet daha düşüktür. Plastik kutular daha düşük malzeme maliyetine sahiptir ve üretimi daha kolaydır, dolayısıyla genel fiyat daha ucuzdur.


3 ürünü güvenilir bir şekilde koruyabilir. Kutu gövdesi çoklu malzemelerden yapılmıştır ve iyi kimyasal stabilite ve bariyer özelliklerine sahiptir. Alt, kapak ve kutu gövdesi güvenilir bir sızdırmazlık yapısıyla birleştirilmiştir, böylece içerikler güvenilir bir şekilde korunabilir.


4 daha iyi mekanik mukavemet. Plastik tankların mekanik performansı, metal tankların ve cam şişelerinkinden biraz daha düşük olmasına rağmen, genel ürünlerin ambalajlanması için yeterlidir ve mukavemet tahribatı nadiren meydana gelir.


5 raf etkisi iyidir. Plastik kutuların yüzeyi baskı yapmak ve süslemesi kolaydır. Müşterileri çekmek ve satışları teşvik etmek için iyidir.


Plastik kutular da biraz yetersizdir: alt kapak ve kutu gövdesi arasındaki contanın kalitesi henüz sabit değildir; Vakum paketleme ve basınç ambalajında, kutu gövdesi kuvveti bazen yeterince yüksek değildir.


Yeni tip bir ambalaj kabı olarak, ambalaj alanında plastik kutular yaygın olarak kullanılmaktadır. Meyve suları, süt tozu, gaz içecekleri, kahve, kozmetik, yağlar vb. Için kullanılabilirler.